Kúpiť moto oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
oblečenia


Moto oblečenie  >  Špeciálne moto oblečenie pomáha zachraňovať životy

Špeciálne moto oblečenie pomáha zachraňovať životy

Motorkári sú v cestnej premávke veľmi zraniteľní, pretože je nechráni vystuženie ani airbagy ako vodiča automobilov.

Najviac riskujú vo veku 24 až 35 rokov. V prípade nehody môže byť úplne zásadné, či majú na sebe kvalitné motorkársku výstroj.

Ak sa stretne motorkár s autom, väčšinou to odnesie práve on - bez ohľadu na vinníka nehody. Najohrozenejšie sú lakte, ramená, bedrá, kolená a holene. Predovšetkým tieto miesta musia byť teda chránená certifikovaným materiálom, ktorý náraz utlmí.

Ďalším problémom vodičov motoriek aj ich spolujazdcov je, že síce kompletnú kombinézu majú, ale odchádzajú v nej len na dlhé vzdialenosti. Zákernejší sú však kratšie cesty, pretože v známom prostredí má motorkár tendenciu podceňovať riziká.

Čo môže urobiť motocyklista pre svoju bezpečnosť?

  • Používať moto oblečenie, prilbu a chrániče aj na krátkych cestách.
  • Dodržiavať primeranú rýchlosť.
  • Nepředjíždět v neprehľadných úsekoch.
  • Nevjíždět do protismeru.

Zdieľajte článokOdporúčame moto oblečenie


Ďalšie novinky

Moto oblečenie do dažďa

Jazdiť na motorke v daždi je vždy riskantné. Jedna stopa je na klzkej vozovke menej stabilná. Riziku nehody by ste mali prispôsobiť predovšetkým štýl jazdy a taktiež svoju výbavu. Aké oblečenie a doplnky si zadovážiť do dažďa?

Softshellové moto bundy - praktické zo všetkých strán

Bundy zo softshellového materiálu vám na motorke výborne poslúžia od jari do jesene. Kto si zvykne na softshell, väčšinou už nechce iný materiál. Je totiž funkčný, sám o sebe odolný proti vode a vetru, pričom sa dobre nosí.

Moto oblečenie do parného leta

Moto oblečenie má predovšetkým chrániť, a tak je ťažšie sa prispôsobovať vysokým letným teplotám. Aj tak existuje niekoľko tipov na moto oblečenie na horúce letné dni.

všetky novinky