Kúpiť moto oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
oblečenia


Moto oblečenie  >  Typy moto oblečenia

Typy moto oblečenia

Oblečieme Vás od hlavy po päty. Poradíme aké kúpiť:

  • moto nohavice a moto bundy
  • moto rukavice
  • moto termoprádlo a oblečenie na snežné skútre

Moto nohavice

Nohavice pre motorkárov musia dobre sedieť a plniť svoje bezpečnostné funkcie. Základom je kvalitný nepremokavý materiál. Medzi bezpečnostné prvky patria reflexné pásy, zaťažované časti sú vystužené kordurou. Chrániče vyžadujte certifikované.

Moto bundy

Textilné a kožené moto bundy kúpite v mnohých dizajnoch a strihoch. Opäť požadujte bezpečnostné prvky, chrániče, dostatok vreciek, nepremokavý materiál, nepremokavý zips a ochranu proti vetru. Výhodou je možnosť stiahnutia spodnej časti bundy. Ďalej vyberajte podľa svojho vkusu a skúseností.

Rozlišujeme bundy na enduro, pre cestovné motorky ...

Moto rukavice

Rukavice pre motorkárov sa tiež delia na rukavice na motokross a pre cestovné motorky. Kvalitnejšie sa vyrábajú z pravej kože a majú zdvojenú vrstvu, prípadne kevlarovú výstuhu pre vyššiu bezpečnosť a pohodlie.

Moto termoprádlo

Pod bundy, svetre a nohavice sa používa ešte termo bielizeň, ktorá je funkčná a chladu odolná. Zaisťuje odvod potu z tela vďaka unikátnej dvojitej vrstve. Termo bielizeň býva antialergénna a stabilizuje telesnú teplotu. Zaistí príjemnú jazdu za každého počasia.

Vyberte si moto oblečenie v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame moto oblečenie


Novinky

Moto oblečenie do dažďa

Jazdiť na motorke v daždi je vždy riskantné. Jedna stopa je na klzkej vozovke menej stabilná. Riziku nehody by ste mali prispôsobiť predovšetkým štýl jazdy a taktiež svoju výbavu. Aké oblečenie a doplnky si zadovážiť do dažďa?

Softshellové moto bundy - praktické zo všetkých strán

Bundy zo softshellového materiálu vám na motorke výborne poslúžia od jari do jesene. Kto si zvykne na softshell, väčšinou už nechce iný materiál. Je totiž funkčný, sám o sebe odolný proti vode a vetru, pričom sa dobre nosí.

Moto oblečenie do parného leta

Moto oblečenie má predovšetkým chrániť, a tak je ťažšie sa prispôsobovať vysokým letným teplotám. Aj tak existuje niekoľko tipov na moto oblečenie na horúce letné dni.

všetky novinky