Kúpiť moto oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
oblečenia


Moto oblečenie  >  Akým darčekom potešíte motorkárov? Vyberte mu z oblečenia!

Akým darčekom potešíte motorkárov? Vyberte mu z oblečenia!

Nielen ženy potešíte novým kúskom do šatníka. Oblečenie je výborným darčekom pre každého motorkára.

A výber je orpavdu veľký. Motorkárov oblečiete bez preháňania od hlavy až k päte.

Moto prilby

Najviditeľnejším doplnkom motorkárov sú prilby. Pri ich výbere dbajte nielen na dizajn, ale aj na funkčnosť a bezpečnostnú výbavu. Zaujímavosťou je určite interkom, ktorým môžete prepojiť motorkára so spolujazdcom.

Zaujímavým tipom pre skalných motorkárov, ktorí vyrazia takmer za každého počasia je nepremokavé oblečenie na motorky. Ich základom je nylon, tkanina odolná voči vode. Nevyhnutnou súčasťou odevu do dažďa sú tiež nepremokavé zipsy.

Funkčná spodná bielizeň

Vrchnú nepremokavú vrstvu od tela chráni funkčné prádlo. Kúpiť dnes môžete prakticky čokoľvek - od ponožiek až po kuklu pod prilbu. Základom je klasika - funkčné tričká a overaly. Spodné nohavice a ponožky navyše podporujú krvný obeh vo svojej kompresný variante. Tým skvele telo zahrejú a v horúcom počasí naopak ochladí. Dôležitý je odvod potu od tela.

Ako sa chrániť pri nehode?

Najohrozenejšie sú okrem hlavy lakte, ramená, bedrá, kolená a holene. Predovšetkým tieto miesta musia byť teda chránená certifikovaným materiálom, ktorý náraz utlmí. Okrem oblečenia sú vhodné rôzne chrániče a chrániče chrbtice.

Tip na malý darček - moto rukavice

Okrem heliem snáď najpredávanejšie moto výstroj. Rukavice zaobstaráte v mnohých druhoch a v rôznych cenových reláciách. Aj v pravej koži vás však nebudú stáť tisíce. Kúpite ich aj za cca 500 korún. Dôležitý je použitý materiál, zvyčajne sú vo zdvojené vrstve a teda odolnejšie voči poškodeniu. Na zimu odporúčame zateplené.

K evergreenům patrí ďalej moto bundy, nohavice a moto dresy.

Zdieľajte článokOdporúčame moto oblečenie


Ďalšie novinky

Moto oblečenie do dažďa

Jazdiť na motorke v daždi je vždy riskantné. Jedna stopa je na klzkej vozovke menej stabilná. Riziku nehody by ste mali prispôsobiť predovšetkým štýl jazdy a taktiež svoju výbavu. Aké oblečenie a doplnky si zadovážiť do dažďa?

Softshellové moto bundy - praktické zo všetkých strán

Bundy zo softshellového materiálu vám na motorke výborne poslúžia od jari do jesene. Kto si zvykne na softshell, väčšinou už nechce iný materiál. Je totiž funkčný, sám o sebe odolný proti vode a vetru, pričom sa dobre nosí.

Moto oblečenie do parného leta

Moto oblečenie má predovšetkým chrániť, a tak je ťažšie sa prispôsobovať vysokým letným teplotám. Aj tak existuje niekoľko tipov na moto oblečenie na horúce letné dni.

všetky novinky